KATEGORIE PRODUKTÓW

 
Znajdź produkt:
Wybierz producenta:
   
  HONITON-profesjonalne narzędzia (1)
Części Boscha (3)
Oleje silnikowe (1)
Akcesoria (3)
Chemia warsztatowa (13)
Czyszczenie i konserwacja części (12)
Depresator-antyżel (2)
Do biura (5)
Do lakierni (2)
Kleje i uszczelniacze motoryzacyjne (8)
Klucze Kamasa Tools (99)
Kompresory-sprężarki (0)
Mycie tira (8)
Na bazę (10)
Odrdzewiacze i penetratory (9)
Odświeżacze powietrza i zapachy (4)
Opony (1)
Oświetlenie i latarki (13)
Oznakowanie pojazdów (2)
Pasy transportowe (3)
Przewody ciśnieniowe (0)
Płyny do spryskiwaczy (1)
Rękawice ochronne (2)
Silikony (2)
Smary (10)
Wycieraczki do tirów (6)
Wykresówki (8)
Wyposażenie auta (1)
Złączki (0)
Inne (2)


POMOC

Jak kupowaćZwroty i reklamacjeRegulamin sklepu etir.plOpony do tiraWszystko do tachografuVideo poradnik nasze samochody tiry

NOWOŚCI

Największe ciężarówki świata

Caterpillar 767

Caterpillar to nazwa przedsiębiorstwa produkującego silniki oraz maszyny budowlane i górnicze. Firma ma swoje fabryki m.in. w USA, Australii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chinach, Rosji i Polsce. Powstające tam ogromne ciężarówki CAT mają moc większą niż trzydzieści aut Ferrari, a ich silniki są większe od samochodu osobowego. 
Wywrotkę Caterpillar wyprodukowano do pracy w kopalniach odkrywkowych w celu usuwania urobku z miejsca wydobycia. Silnik tego olbrzymiego pojazdu ma moc 3400 koni mechanicznych. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu może dohodzić nawet do 624 ton, a jego prędkość w czasie transportu pżekracza 50 km/h (maksymalna 67 km/h). Zaopatrzony jest w zbiornik paliwa o pojemności ponad 6000 litrów. Pojazd jest tak duży, że nie może być transportowany drogami. Na miejsce przeznaczenia trafia on w częściach.
 


Terex Titan
 
Terex Titan od kilkudziesięciu lat uważany był za największą ciężarówkę na świecie. Wyprodukowany został przez oddział General Motors w Kanadzie. To niesamowity pojazd - długość osiąga 20 metów, wysokość ma 7 metrów, waga maksymalna przekracza 600 ton, silnik osiąga moc 3300 koni mechanicznych a prędkość wynosi 50 km/h. Porusza się on olbrzymich kołach - średnica opony wynosi ponad 3m a jej masa to 5ton. Terex Titan stał się już muzelanym eksponatem do podziwiania w Sparwood w Kanadzie.
 


Liebherr T282B
 
Liebherr T282B to ogromnych rozmiarów wywrotka produkcji niemieckiej. Ten model powstał w 2004 roku a w 2008 stał się największym na świecie. Wywrotki te używane są głównie w kopalniach w USA, Chile, RPA i Australii. Dane techniczne są także imponujące - masa to 203 tony, masa dopuszczalna to 592 tony, długość wynosi 14,5 m a wysokość to 7,4 metra.Maksymalną osiąganą przez nią prędkością są 64,4 km/h.
 


Komatsu 960E-1
 
Pojazd produkowany jest przez amerykańską firmę Komatsu od 2008 roku. W starciu z największymi pojazdami w swojej klasie model 960E-1 nie ma zbyt wielu szans, jednak i tak robi ogromne wrażenie. Sprzęt mierzy około 16 metrów długości i 7,3 metra wysokości. Jest w stanie przewieźć 327 ton ładunku a silnik osiąga moc 3500 koni mechanicznych.
 


Pociągi drogowe
 
Pociągi drogowe to domena takich państw, jak: Stany Zjednoczone, Meksyk, Kanada i Argentyna, jednak najsłynniejsze poruszają się po mało uczęszczanych drogach w Australii. To właśnie wywołują największe emocje. W Australii niektóre z pociągów drogowych osiągają wagę dochodzącą do 200 ton. Przeciętnie jednak składy mają od 80 do 120 ton i mierzą około 50 metrów długości.
W 2006 roku został ustanowiony rekord przez firmę Mack. Długość pociągu drogowego wyniosła ok 1500m a ładunek został przeciągnięty na 100 metrów odległości.
Pokonywanie tak dużych odległości z tak dużym ładunkiem to konieczność w przypadku dużych państw czy kontynentu australijskiego, aby dostarczać towar w miejsca bez zasięgu linii kolejowych czy lotniczych.
 
 

Zobacz także

Płyn do spryskiwaczy SONAXTuning samochodu ciężarowegoTIR nocą - czyli jak nas widząPojazdy specjalneImprezy i zloty - Master TruckWyposażenie TIRa - akcesoriaTiry - prasa i publikacjeAtmosfera w samochodzie - zapachy My Shaldan i inneSłownik drogowyCiężarówka roku - Truck of the YearJaki płyn do spryskiwaczyKamasa Tools na polskim rynkuPierwszy holownik